Нюкасък най-сетне даде повод за радост на своите фенове, след като постигна втора поредна победа в Премиършип и по този начин изплува от дъното на класирането.

В мач от 11-тия кръг „джордитата” победиха с 2:0 Астън Вила на своя „Сейнт Джеймсис Парк” след два гола на Обафеми Мартинс. За гостите участие в мача не взе Стилиян Петров, който все още се възстановява от своята контузия.

Първото полувреме в мача определено бе за тима от Бирмингам, който на няколко пъти пропусна да поведе в резултата.

В 10-тата минута Мартин Лаурсен нацели гредата, след като засече с глава центриране от корнер.

В 21-вата пък Габриел Агбонлахор остана очи в очи срещу Шей Гивън, но не успя да уцели топката и опропасти положението.

Втората част на мача обаче бе за домакините, които заслужено достигнаха до успеха.

В 60-тата минута Обафеми Мартинс се измъкна от Лаурсен, обърна се хитро и с изстрел от границата на наказателното поле вкара в долния ляв ъгъл на Брад Фридел.

Малко по-късно Ники Бът удари греда след пряк свободен удар, а в 82-рата минута Мартин оформи крайния резултат. Гутиерес нахлу отдясно и подаде към нападателя, който вкара в опразнената врата.

Във временното класиране Нюкасъл излезе на 14-то място с 12 точки, докато Астън Вила е на 5-та позиция с 20.