Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за Тотнъм, но не успя да се разпише и неговият отбор загуби с 1:2 гостуването си на Шефийлд Юнайтед.

Слабата форма на „шпорите” се показа отново и напълно заслужено трите точки останаха на „Брамъл Лейн”.

Джърмейн Джинас откри резултата за Тотнъм само две минути след първия съдийски сигнал. Английският национал засече с глава пас на Роби Кийн за 0:1.

След 27 минути игра Роб Хълси успя да изравни, отново с глава, след центриране на Колин Казим-Ричардс.

В последвалите минути и пред двата отбора се откриха добри възможности за гол, но всъщност съдията Аткинсън реши кога да падне той. В 62-та минута Аткинсън отсъди дузпа в побза на домакините, за спъване на Тиймо Тайньо срещу Стивън Куийн. Фил Жагиелка бе точен от бялата точка и донесе победата за Шефийлд Юн.

Бербатов имаше няколко изгодни положения да се разпише, но негов удар с глава не сполучи, а гол на Роча бе отменен заради нарушение на българина.

Тотнъм е на незавидното 11-то място в Премиършип, а Шефийлд Юн заема 16-та позиция.