Крейг Белъми може би ще се възстанови на време за мачовете на Ливърпул с Челси от полуфиналите на Шампионската лига на 25-ти април и 1-ви май.

Уелсецът бе изнесен на носилка още в 15-тата минута на вчерашния четвъртфинален двубой на мърсисайдците срещу ПСВ Айндховен. Ливърпул победи холандците с 1:0 с гол на Питър Крауч и се класира напред с общ резултат 4:0.

Белъми получи контузия в коляното след като се опита изчисти топката, но стъпи накриво. Лекарският екип на „червените” е започнал интензивно медикаментозно лечение на засегнатите сухожилия, което вече подобрява състоянието на нападателя.

Той със сигурност пропуска гостуването на Манчестър Сити в събота и вероятно няма да играе при домакинството срещу Мидълзбро идната сряда.