Тимът на Астън Вила направи на пух и прах гостуващия Брайтън и го победи с гръмкото 6:1 в откриващ 7-ия кръг мач от Висшата лига. С хеттрик за бирмингамци се отчете нападателя Оли Уоткинс, който се разписа два пъти през първото полувреме и веднъж през второто.

Парвис Еступиниян си вкара автогол в 26-ата минута на „Вила Парк“, за да стане резултатът 3:0, а Ансу Фати влезе като резерва и върна надеждите на „чайките“ с гол в 50-ата минута.

Четвърт час по-късно обаче Уоткинс вкара своя хеттрик, а Джейкъб Рамзи вкара пети гол за "виланите", за да дойде шестият гол в добавеното време за домакина, дело на Дъглас Луис.

Така Астън Вила направи сериозна заявка за по-предно класиране спрямо пряк конкурент и тимът вече има 15 точки, колкото има и третия Брайтън, ала тимът на Роберто де Дзерби е с по-добри показатели при головата разлика.