Арсенал за пореден път държа нервите на феновете си изпънати до последния момент на мача. В повторение на един станал обичаен напоследък за „артилеристите” сценарий, момчетата на Арсен Венгер обърнаха Уигън в последните минути на мача. Дени Ландзаат откри резултата за гоститев 35-та минута с фантастичен изстрел от над 30 метра. Арсенал се върна в мача чак в 81-та минута, когато Фитц Хол си отбеляза нещастен автогол, след което три минути по-късно Росицки посрещна с глава центриране на Баптища, за да даде трите точки на домакините.

Забележителното в този мач, освен драматичната развръзка, бе и броят на показаните жълти картони от рефера Фил Дауд. „Артилеристите” получиха цели шест, докато гостите се отърваха само с три.

В другата среща от английската висша лига играна днес Болтън надигра Фулъм с 2:1. Така класирането в челото остана непроменено. Първи е тимът на Манчестър Юнайтед с 66т., следван от Челси 60т., Ливърпул 50т., Арсенал 49т. и мач по-малко, Болтън 47т. В дъното са Уест Хям 20т., Чарлтън 20т., Уотфорд 18т. и мач по-малко.