Арсенал триумфира на турнира Amsterdam Tournament. “Топчиите” спечелиха четиристранната надпревара, след като победиха на финала домакина Аякс с 1:0.

Най-интересното е, че победното попадение падна едва в 88-та минута. Първото полувреме завърши при резултат 0:0, а по всичко личеше, че така ще приключат и редовните 90 минути. В крайна сметка Робин ван Перси показа класа и с мощен удар прати топката в мрежата на домакините.

Арсенал вдигна купата на турнира в Амстердам, след като в първия мач от надпреварата победи Лацио с 2:1, а Аякс стигна до финала, след като се наложи над Атлетико Мадрид с 2:0.

Така Арсенал спечели купата на Amsterdam Tournament броени дни преди началото на новия сезон във Висшата лига.

Мачът за 3/4 място завърши с победа на Атлетико Мадрид с 3:1 над Лацио.