Арсенал победи много драматично с 2:1 Хъдърсфийлд и се класира за осминафиналите на турнира за купата на Англия.

Полузащитникът на испанския национален отбор остана на резервната скамейка на столичани и се появи в игра през второто полувреме, за да реализира победния 11-метров наказателен удар.

Домакините поведоха в резултата още в 22-та минута, когато Чамак овладя топката с ръка и подаде към Никлас Бендтнер, който след това стреля, а кълбото рикошира в Питър Кларк и се озова в мрежата на Хъдърсфийлд.

В 31-та минута Самир Насри получи разтежение и бе заменен принудително от Томаш Росицки.

Три минути преди почивката лондончани останаха с човек по-малко заради червения картон на Себастиан Скилачи.

В 66-ата минута Хъдърсфийлд заслужено стигна до изравняване чрез Алън Лий, разписал се след центриране от корнер на Пилкингтън.

Точно 20 минути по-късно вратарят Джейми Маккомби извърши нарушение в наказателното поле срещу Никлас Бендтнер и Фабрегас реализира отсъдената дузпа, класирайки Арсенал за петия кръг на турнира.