Арсенал успя да стигне до точката при домакинското равенство 2:2 с Евертън в мач от 21-я кръг на Премиършип.

Мачът започна отлично за гостите, които успяха да поведат в резултата още в 12-та минута, когато Лендън Донован центрира от корнер в наказателното поле на Арсенал, където Леон Озмън изпревари Денилсон, след което засече топката с глава и я прати в мрежата на Алмуния.

Арсенал стигна до изравнителното попадение в срещата в 27-та минута, когато многоходова комбинация бе завършена по най-добрия начин от Денилсон, който направи безпомощен Хауърд.

Евертън отново дръпна напред в резултата в 80-та минута, когато Озмън подаде към Кейхил, който изведе Пиенар зад отбраната на Арсенал и южноафриканският футболист напредна, след което технично прехвърли излезлия да го пресрещне Алмуния за 1:2.

Арсен Венгер получи много неприятна новина в 83-та минута, когато трябваше принудително да замени контузилия се Денилсон.

Арсенал стигна до точката в даденото от съдията допълнително време, когато Насри подаде към Диаби, а той продължи към Росицки, след което чехът с премерен удар прати топката във вратата на Хауърд.

След това равенство Арсенал остава на трето място с 42 точки, а Евертън е на 12-а позиция с 23 точки.