Арсенал постигна трудна победа с 2:1 над Астън Вила в мач от 15-ия кръг на Премиършип.

Стилиян Петров започна като титуляр за домакините, но след половин час игра се контузи и напусна терена.

Двубоят на „Вила Парк” бе поделен на две – първото полувреме бе изцяло за „топчиите”, докато втората част премина под диктовката на домакините. Тимът на Мартин О’Нийл откри резултата в 14-та минута на срещата. Тогава Крейг Гарднър прати топката в мрежата на Мануел Алмуния със силен шут от центъра на наказателното поле.

Веднага след това „артилеристите” наложиха абсолютен контрол над играта и логично изравниха. В 23-та минута се разписа  Фламини след центриране на Томаш Росицки отляво. Арсенал стигна до пълен обрат в резултата в 10 минути преди почивката. В 36-та Адебайор отбеляза гол с глава след центриране отдясно на Бакари Саня.

През второто полувреме единствено малшансът, който преследваше домакините, спаси Арсенал. В средата на частта Джон Карю стреля опасно с глава, но ударът му разтресе напречната греда на вратата на Алмуния.

Спечелените три точки затвърдиха лидерската позиция на Арсенал в Англия. „Топчиите” са на първо място в подреждането с 36 точки, с пет точки по-малко е Челси.