Лидерът в Премиършип Арсенал завърши наравно 1:1 като гост на Нюкасъл в мач от 2-рия кръг на първенството, който обаче бе изигран едва днес.

По този начин „артилеристите” пропуснаха шанса да увеличат значително преднината си на върха в класирането. В момента Арсенал води на втория Манчестър Юнайтед с 4 точки и с 6 на третия Челси. Нюкасъл пък е на 11-та позиция с 19 точки.

Резултатът на „Сейнт Джеймсис Парк” откриха гостите още в 4-тата минута. Емануел Ебуе проби от дясно и центрира перфектно в наказателното поле, където бе съименникът му Емануел Адебайор. Африканецът овладя топката и с прецизен изстрел разстреля вратаря на „свраките” Шей Гивън.

Статуквото възстанови местният любимец Стивън Тейлър в 60-тата минута. Хърватският национал Едуардо загуби топката, която бе открадната от Хабиб Бейе. Той подаде на Алън Смит, а бившият играч на Ман Юнайтед асистира на Тейлър, който вкара в долния десен ъгъл на вратата на Мануел Алмуния и по този начин оформи крайния резултат 1:1