Арсенал изпревари Ливърпул във временното класиране в английската Висша лига. Лондончани победиха с 3:1 Манчестър Сити в отложен мач от 25-тия кръг и излязоха с точка преднина пред мърсисайдци, които обаче са с мач по-малко.

През първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение, след като Томаш Росицки откри резултата в 12-та минута, а в 41-та Бийзли изравни и при 1:1 завърши първото полувреме.

През вторите 45 минути домакините наложиха своето темпо на игра, но гостите успяха да се противопоставят и стояха равностойно до последните 20 минути, когато първо в 73-та Сеск Фабрегас отново даде гол преднина за „артилеристите”, а в 80-та Жулио Баптища оформи крайния резултат в срещата. Преди попадението на бразилеца бе отменен гол на Бийзли, защото американецът беше в положение на засада.