Англия постигна успех с 3:0 над Беларус в последната среща между двата тима от Група 6. Два гола за победителя в Група 6 вкара Питър Крауч, а едно попадение добави Шон Райт-Филипс.

С победата, „трите лъва” приключва квалификационния цикъл с девет победи от десет мача. Единственото поражение играчите, водени от Фабио Капело, записаха в събота – с 0:1 от Украйна.

Още в 4-та минута Крауч вкара за 1:0, като това бе и единственото попадение през първата част. В 60-та минута Филипс удвои преднината на домакините, а отново Крауч в 76-та минута оформи крайното 3:0.

В другите два двубоя от Група 6 Украйна смаза Андора с 6:0, а Хърватия победи като гост Казахстан с 2:1. За баражите от потока се класира отбора на Украйна.