Нападателят на Тотнъм Емануел Адебайор посочи няколко причини, поради които е изпуснал дузпа срещу Базел в четвъртфиналния реванш в Лига Европа. „Шпорите“ стигнаха до 2:2 като гости и след като първата среща приключи при същия резултат, последният полуфиналист трябваше да се излъчи след изпълнение на удари от бялата точка.

Тогоанецът бе вторият играч за вечерта, който пропусна да отбележи, а преди него същото стори и Том Хъдълстоун. Халфът обаче отнесе далеч по-малко критики за представянето си, тъй като Адебайор имаше няколко ситуации да реши мача още в редовното време, а ала не сполучи и при тях.

„Трудно е“, обясни той. „Тичаш като луд 120 минути, даваш всичко от себе си, уморен си, играеш продълженията с 10 души и накрая трябва да биеш дузпа...“

„Много съм разочарован, но това е футболът. Трябва да запазиш концентрация и да продължиш“, допълни Адебайор.