Абърдийн победи като домакин Манчестър Юнайтед с 2:1 в бенефиса на легендата на шотландския тим Нийл Симпсън.

Точни за бившия тим на сър Алекс Фъргюсън бяха Джони Хайс в 38-ата минута и Джо Шонеси в 71-ата. Почетното попадение за червените дяволи вкара бразилският полузащитник Андерсон в 81-ата минута.

За двубоя на стадион Питодри Фъргюсън бе включил само част от звездите си, сред които Рио Фърдинанд, Райън Гигс и Пол Скоулс, като българинът Димитър Бербатов не бе в групата.

Интересен факт е, че в тима на Манчестър Юнайтед бе и бившият нападател на тима Дуайт Йорк, който влезе в игра на почивката на мястото на Федерико Македа и игра цяло второ полувреме. Като резерва за англичаните влезе и друг бивш червен дявол - Куинтън Форчън.

Съставът на Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа (46'-Самуел Джонстън), Майкъл Кийн, Тайлър Блекет (68'-Куинтън Форчън), Томас Торп, Рио Фърдинанд (46'-Клейтън Блекмор), Ник Пауъл (59'-Дарън Флетчър), Андерсон, Федерико Македа (46'-Дуайт Йорк), Бебе, Райън Гигс (59'-Ларнъл Коул), Пол Скоулс (46'-Аднан Янузай).