Българските боксьорки Станимира Петрова и Севда Асенова се класираха за финалите на силния турнир ДжийБий, който се провежда във финландската столица Хелзинки. Двете постигнаха категорични победи в полуфиналите и ще атакуват златните медали в своите категории.

В категория до 54 килограма световната и трикратна европейска шампионка Станимира Петрова срази с 5:0 съдийски гласа представителката на домакините Йона Хакарайнен. Българката продължава да показва отлично ниво в категорията и ще преследва нов златен медал от международен турнир. В неделя Петрова ще се изправи срещу Каролин Крувеийе от Франция в спор за титлата.

На победа от златото е и Севда Асенова. В категория до 48 килограма тя се справи по убедителен начин с друга боксьорка на Финландия – Нора Кирпу. Асенова спечели с 5:0 и на финал в събота ще мери сили с нейната сънародничка – Рика Вяряля.