Локомотив София и Русе спечелиха купите от ДЛОП 1 кръг и Купа България по бокс, което се проведе в зала Дунав в Русе. Двата отбора заеха първите места съответно при жените и девойките. Турнирът завърши днес по обед с финалите при подрастващите.

Боксьорките на Локомотив София са с равен брой точки с тези на домакините от Русе. Столичният клуб обаче излъчи три шампионки, в лицето на Стойка Кръстева (51 кг), Добромира Георгиева (75) и Андреа Сиркова (+81), докато русенки останаха с две – Севда Асенова (48) и Габриела Димитрова (54).

На трето място в крайното подреждане се нареди БВС, благодарение титлата на Светлана Станева (64).

С голям интерес се очакваше финалът между националките Аслъхан Мехмедова (ЦСКА) и Деница Елисеева (Левски), спечелен с 2:1 гласа от представителката на "червените". Очаквано злато грабна и Станимира Петрова (57) от Варна, която отказа след първия рунд Ана Мария Дялова от Русе.

При девойките домакините от Русе грабнаха отборния трофей. На второ място завърши БВС, а трети е Локомотив Русе.