Севда Асенова, Станимира Петрова и Светлана Каменова осигуриха още три медала за България от 74-ото издание на Международния турнир за Купа „Странджа“. Националките ни се класираха за полуфиналите в зала „София“ и си гарантираха минимум бронзови отличия.

Севда откри по впечатляващ начин програмата с родно участие. В категория до 48 килограма световната бронзова медалистка и европейска шампионка от миналата година срази с 5:0 гласа Ахади Лукунгу от Норвегия. Мачът премина под пълно надмощие на националката ни, като един от съдиите даде победа с 30:24! Така в събота Асенова ще срещне алжирката Фатиха Мансури за място на финал.

Световната и трикратна европейска златна медалистка Станимира Петрова (54 кг) също впечатли с представянето си. Националката ни, която преследва четвърта Купа „Странджа“ в кариерата си, преодоля съпротивата на аржентинката Росарио Ерера. Станимира се поздрави с убедителна победа с 5:0 и в събота ще боксира с нейната сънародничка София Роблес.

Актуалната носителка на трофея – Светлана Каменова донесе третия медал за България за деня. В категория до 57 килограма тя надви много класната американка Джахайра Гонзалес след 5:0 съдийски гласа. Европейската сребърна медалистка проведе отличен тактически мач, в който умело контрираше действията на съперничката си и заслужено продължава напред. Утре Каменова среща Сандра Крук (Полша) за място на финал.

В категория до 50 килограма Златислава Чуканова допусна обрат срещу представителката на Алжир Буалам Румайса. Родната боксьорка спечели първия рунд, но загуби инициативата и отстъпи с 0:5. При 52-килограмовите Венелина Поптолева също регистрира поражение. Европейската вицешампионка загуби с 1:4 гласа на гъркинята Антония Яканопулу.

Във вечерната сесия, която стартира от 18:00 часа, има още три мача с българско участие. Хавиер Ибаниес (57) ще срещне Небил Ибрахим (Швеция), Уилиам Чолов (75) боксира с Ерик Мендоса (Швеция), а Рами Киуан (75) ще играе с Алмир Мемич (Сърбия).