Петър Белберов донесе втора победа на България в днешния четвърти състезателен на световното първенство по бокс за мъже в Белград.

В първия си мач в "Щарк Арена" представителят ни в най-тежката категория +92 килограма победи боксьора от Сейшелските острови Кеди Евънс Агнес с нокаут във втория рунд. С успеха той се класира за осминафиналите.

31-годишният Белберов нямаше особени затруднения с доста по-ниския, но по-масивен Агнес, който неколкократно бе предупреждаван за опасни навеждания на главата. Във втория рунд Белберов изпрати съперника си в нокдаун, а 2:26 минути след началото на рунда успя и да го нокаутира с прав десен удар в брадата.

На осминафиналите Белберов ще играе с турчина Берат Ачар, който отстрани хърватина Марко Милун с 5:0 (29:28, 29:28, 30:26, 30:27, 30:26) съдийски гласа.