Локомотив София спечели Купата на България по бокс при юношите. Столичните „железничари“ завършиха на първо място на турнира, който се проведе в Ботевград. Шампионатът бе и I кръг от Държавното лично отборно първенство в тази възраст.

Талантите на Локомотив спечелиха общо 8 медала в хода на турнира – 4 златни, 2 сребърни и 2 бронзови. Така те завършиха непосредствено пред тима на Лаута Пловдив, който се нареди на втора позиция с две титли и едно второ място. Трети в крайното подреждане са боксьорите на ЦСКА с 1 златен и 3 сребърни отличия.

Шампионатът в Ботевград премина много оспорвано. Общо 12 клуба излъчиха по един или повече златни медалисти. Участие взеха над 260 боксьори от 51 отбора от цялата страна.