Хавиер Ибаниес осигури втори златен медал за България на Европейската купа по бокс в Будва. След триумфа на Ергюнал Себахтин и среброто на Ясен Радев, той ликува в категория до 57 килограма.

Националът ни срази представителя на Испания Габриел Ескобар. Шампионът от Европейските игри и носител на квота за Олимпиадата в Париж 2024 взе категоричен успех с 5:0 гласа.

Хавиер Ибаниес

източник: Media Bulgarian Boxing

Ибаниес проведе поредния си много силен мач в хода на турнира. Той не остави шанс на реномирания испански боксьор, като показа видимо превъзходство на ринга. Успех, който осигури на Хавиер златния медал и премия за 15 хиляди долара от наградния фонд.

В същото време, Ясен Радев спечели сребърен медал в Будва. Националът ни в категория до 54 килограма проведе много здрав мач с руснака Максим Кузнецов, но отстъпи с 0:5 съдийски гласа.

Ясен Радев

Двубоят премина много равностойно, като българинът взе убедително първия рунд. Съперникът му обаче успя да изравни играта и в крайна сметка стигна до успеха след обрат в третата част.

Така Ясен спечели сребърен медал, който носи и премия от 10 хиляди долара от наградния фонд.