Даниел Асенов спечели четвърти пореден медал от европейски шампионат по бокс за мъже. 25-годишният национал взе бронзово отличие на първенството в Ереван (Армения).

на полуфиналите категория до 54 килограма Асенов отстъпи с 0:5 съдийски гласа пред ирландеца Дилън Ийгълсън.

Българинът опита да заличи ръстовото предимство на съперника си и изпита затруднения в първия рунд, за да намери дистанцията. Във втората част Даниел изравни играта и всичко остана в ръцете на съдиите след третата част. Ийгълсън направи достатъчно, за да ги убеди, че заслужава място на финал и така Асенов остана с бронзов медал.

За българина отличието е четвърто поредно на Европейски финали. Той е златен медалист от Самоков 2015 и Харков 2017, както и сребърен от Игрите в Минск през 2019 година.

Дотук България има и финал за Ергюнал Себахтин (48 кг) и бронз на Даниел Асенов (54 кг). Третият полуфиналист Хавиер Ибаниес (57 кг) ще се качи на ринга във вечерната сесия. Натурализираният кубинец ще срещне представителя на домакините Артур Базеян в четвърти мач, който трябва да започне около 17:45 часа.