Българският футболист Здравко Димитров влезе като резерва за своя Сакаряспор и беше в основата на победата с 3:2 над Гиресунспор като гост. Двубоят беше от 32-ия кръг на турската Първа лига.

Домакините поведоха в 14-ата минута с гол на Касим Кошкер. Две минути по-късно Хасан Кълъч изравни. Гиресунспор отново излезе напред в резултата в 25-ата минута с гол на Хасан Дик.

Димитров влезе в игра в 65-ата минута на мястото на Одисе Роши. Крилото радвижи играта на своя отбор и поде атаките и за двата гола, които донесоха успеха на неговия отбор.

В първата минута на добавеното време Ерди Дикмен изравни. Пет минути след това Хасан Кълъч донесе победата на Сакаряспор.

С успеха отборът на Здравко Димитров събра 57 точки и успя да се възползва от загубата на Чорум с 1:2 от Ерзурумспор, за да излезе на трето място във временното класиране, което дава право на финален бараж за класиране в Суперлигата.

За елита на Турция вече се класираха Гьозтепе на Станимир Стоилов и Еюпспор.