Отборът на Левски постигна втора последователна победа в контролите на кипърска земя. „Сините” футболисти се наложиха с 3:1 над Анортозис, след като в неделя отбелязаха първия си успех срещу Теплице отново със същия резултат.

Головете за шампионите на България паднаха през първото полувреме. Още в 12-та минута Николай Димитров реализира за 1:0 след центриране по тревата на Христо Йовов. Само десет минути по-късно асистиралият за първото попадение в срещата Йовов направи резултата 2:0 след изпълнение на дузпа, отсъдена за фаул на вратаря на Анортозис Базан срещу Борко Стойчев. Поредното попадение за „сините” отбеляза Мариян Огнянов в 36-та минута, отново с участието на Христо Йовов, който подаде на вкаралия на Челси в Шампионската лига футболист зад защитата на кипърци.

Крайното 3:1 оформи през второ полувреме влезлият като резерва за Анортозис Злогар в 80-та минута.

През втората част на двубоя и след направените смени Станимир Стоилов остави на терена 9 юноши от школата, като най-възрастният от всички бе роденият 1986г. Валери Домовчийски.

Самият старши треньор на Левски изрази своето задоволство от младите футболисти след края на спечелената контрола.