Днес се изиграха четири срещи от деветия кръг на Втора лига.

Отборът на Спартак Варна победи с 1:0 Монтана. “Соколите” издебнаха своя момент в 76-ата минута, когато Стоян Иванов  донесе успеха на тима. В самия край на мача пък гостите от Северозападна България останаха с човек по-малко, след като Иван Михов бе изгонен.

Отборът на Хебър Пазарджик стигна до много трудна, но изключително важна победа с 1:0 срещу Литекс. Единственото попадение бе дело на Веселин Марчев в 58-ата минута с глава, а бившият капитан на Левски Владимир Гаджев се завърна в игра след близо шест месеца. Победата намали напрежението в новаците от Пазарджик, които прекъснаха серията си от три поредни мача без успех в първенството.

Спартак Плевен записа първи успех през сезона във Втора лига. Момчетата на Красимир Бислимов победиха с 2:1 Поморие на стадиона в Ловеч и събраха актив от пет точки във втория ешелон. Отборът на Малин Орачев пък остава на дъното с пункт по-малко. Дербито на опашкарите дойде в деликатен момент за плевенчани, които бойкотираха последния двубой, което им донесе служебна загуба и солидна глоба.

Отборът на Ботев Гълъбово победи с 2:1 Струмска слава. Домакините губеха с 0:1 на почивката, след като Димитър Буров  бе дал преднина на гостите от Радомир. В началото на втората част Ерай Карадайъ изравни за Ботев, а в края на мача Димитър Алексиев донесе успеха на тима от Гълъбово.