Доскорошният лидер във Втора лига - Спартак Варна допусна изненадваща загуба у дома срещу Добруджа. "Соколите" отстъпиха с 1:2 на Добруджа в мач от 27-ия кръг.

Гостите поведоха в 39-ата минута, когато Лъчезар Йорданов довкара в мрежата избита топка от вратаря Християн Славов. В 62-ата минута Андриян Димитров удвои след груба грешка на домакините. Надеждите на "соколите" се върнаха в 77-ата минута, след като Велислав Боев намали. Младежкият национал стреля, топката се удари в напречната греда и влезе в мрежата на гостите. В последните минути натискът на домакините не даде резултат и гостите си тръгнаха с успех от Варна. Дебют за гостите пък направи новото попълнение Яя Соу.

Така Спартак пропусна да се изравни с лидера Етър. Тимът от морската ни столица остава с 52 точки, на три зад търновци. Добруджа от своя страна е с 25 точки и излезе от опасната зона, заемайки 14-ото място.