Фаворитът за промоция в efbet Лига - Пирин Благоевград загуби сензационно гостуването си от 25-ия кръг на Нефтохимик в Бургас с 1:2 и по този начин записа първо поражение след 13 поредни срещи без загуба в първенството.

Въпреки загубата, „орлетата“ остават на върха в класирането заедно с Локомотив София, който взе служебна победа срещу Кариана.

Гурам Гощелиани откри резултата още в третата минута, но домакините стигнаха до обрата с два гола на Мохамед Брахими през второто полувреме. Двубоят предложи и два червени картона за играчи на домакините, които играха доста грубо през целия двубой. Чрвеният цвят видяха  Костадин Христов и капитанът Николай Костов.

Мениджърът Уорън Фийни направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с победата срещу Локомотив Горна Оряховица в последния кръг от първенството. Станислав Манолев се завърна след наказание и зае мястото на Венцислав Бенгюзов в средата на терена.

„Орлетата“ откриха резултата още в 3-ата минута, когато Конър Хендерсън обърна топката наляво към Спас Георгиев и той подаде успоредно на голлинията, където Гурам Гощелиани откри резултата отблизо. Това бе трети гол за грузинския нападател във втория му мач като титуляр в първенството.

Следващата възможност за Пирин дойде в 15-ата минута, когато включилият се в наказателното поле на съперника Александър Дюлгеров не успя да се разпише отблизо след силен удар с глава.

В 23-ата минута Гощелиани бе намерен на изгодна позиция с центриране отляво на Спас Георгиев, но стреля с глава в аут.

В 32-ата минута капитанът на домакините Николай Костов напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Николай Манчевски не успя да засече топката с глава от добра позиция. Четири минути по-късно Даниел Андреев опита параболичен удар, но топката мина над вратата на Петър Петров.

Седем минути след това хубава атака на Пирин завърши с ляв диагонален удар на Конър Хендерсън, но топката мина покрай целта.

Четири минути след началото на втората част домакините изравниха резултата след контраатака. Мохамед Брахими се откъсна отляво, излезе сам срещу Петър Петров и го преодоля с диагонален шут в обратния ъгъл.

В 52-ата минута Брахими отново се откъсна отляво и стреля, но Петров спаси.

Шест минути по-късно Нефтохимик остана с човек по-малко, след като Костадин Христов извърши грубо нарушение срещу Александър Дюлгеров и получи втори жълт картон.

В 67-ата минута Брахими изведе Нефтохимик напред със силен удар от границата на наказателното поле, който попадна под гредата.

В 73-ата минута червен картон получи и капитанът на Нефтохимик Николай Костов за ново изключително грубо нарушение.

В 78-ата минута Гурам Гощелиани уцели гредата след центриране на Андон Гущеров и удар с глава.

С успеха Нефтохимик събра 14 точки и запази шансове за спасение, след като вече изостава само на две от Янтра.

FT | НЕФТОХИМИК БУРГАС – ПИРИН БЛАГОЕВГРАД 2:1

0:1 Гурам Гощелиани 3’

1:1 Мохамед Брахими 49’

2:1 Мохамед Брахими 67’

Червени картони: Костадин Христов (Нефтохимик) 59’, Николай Костов (Нефтохимик) 73’

Стартови състави на двата отбора:

НЕФТОХИМИК БУРГАС: 13. Марин Орлинов - 31. Даниел Андреев, 3.Тодор Петков (15-98.Костадин Христов), 19.Петьо Иванов, 15.Сибил Карагьозов, 27.Николай Костов (к), 17. Майкъл Георгиев, 10.Даниел Георгиев (78-9.Лолала), 7.Мохамед Брахими, 99.Николай Манчевски (51-20. Венцислав Христов), 14.Уилсън

Старши треньор: Людмил Киров

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД: 99.Петър Петров - 13.Архан Исуф (75-10.Андон Гущеров), 38.Александър Дюлгеров, 14.Стилиян Николов, 8.Орлин Старокин, 31.Красимир Станоев, 11.Станислав Манолев (к), 71. Антон Карачанаков, 17.Спас Георгиев, 44.Конър Хендерсън (60-18.Преслав Йорданов), 25.Гурам Гощелиани

Мениджър: Уорън Фийни

Главен съдия: Михаел Павлов, град Велико Търново

Стадион: "Лазур", град Бургас