Отборът на Поморие постигна победа с 1:0 над гостите от Пирин Благоевград в среща от 18-тия кръг на Втора лига. Срещата се игра при изключително студено време на градския стадион в Несебър.

Първото полувреме премина при равностойна игра, а голови положения липсваха. Все пак във 39-ата минута Поморие успя да поведе след заучено изпълнение на статично положение. Топката стигна в наказателното поле до Християн Казаков, който с плътен удар я прати от гредата в мрежата за 1:0.

В 52-ата минута Живко Петков беше точен с глава, но попадението беше отменено заради засада. Гостите имаха възможност да се разпишат чрез Димитър Благов, който обаче прати топката до лявата греда в една от редките атаки към вратата на домакините. Така в крайна сметка Поморие победи с 1:0 и заема 5-ото място с 27 точки. Пирин е на 14-ото място с 16.

В следващия кръг предстои морско дерби, тъй като Поморие гостува на Несебър на 02.03. (събота) от 15:30 часа на стадион "Несебър".