Поморие загуби домакинството си на Локомотив Горна Ораховица в мач от 20-ия кръг на Втора лига с 1:2 игран на стадиона в гр. Несебър.

Двубоят започна с натиск на домакините, но в 8-ата минута Локомотив поведе с гол на Тони Иванов. В 19-ата минута отново той удвои аванса на гостите. До края на полувремето Живко Петков и Борис Тютюков можеха да върнат по едно попадение, но пропуснаха изгодни ситуации.

В 55-ата минута Милен Танев намали на 1:2 с прекрасно изпълнение на фаул. Само 5 минути по-късно, обаче поморийци останаха с човек по-малко, след като Стоян Кижев получи 2-ри жълт и съответно червен картон.

Във 73-ата минута същото сполетя и Стивън Славков като по този начин се възстанови численото равенство на терена.

До края на мача Поморие упражни натиск, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

Отборът на Поморие гостува в следващата си среща от 21-ия кръг на Локомотив София на 16.03. (събота) от 15:30 часа.

В класирането Поморие е на 7-ото място с 28 точки, а тимът от Горна Оряховица е 9-ти с 24 т.