Новият треньор на Пирин (Благоевград) Уорън Фийни стартира с победа периода си начело на тима- 3:1 над Струмска слава. Гостите от Радомир остават в зоната на изпадащите във Втора лига след този мач, докато Пирин поглежда към първите три места.

Уорън Фийни е бивш национал на Северна Ирландия и през седмицата беше назначен и представен като треньор в Благоевград.

През първото полувреме гостите поведоха с 0:1, след отбелязан в трийсет и петата минута гол на Кристиян Китов. По-добра игра показаха "орлетата" през второто полувреме. След почивката футболистите на Пирин вкараха три гола, с което обърнаха мача. Първият гол резервата Габриел Перейра, което е и първото му попадение в Пирин. Вторият гол, с който домакините поведоха в резултата, отбеляза Иван Вълчанов в 72 минута. Десет минути след втория гол беше отбелязан и трети, вкаран от Димитър Благов след чудесна асистенция на Влади Златинов.

Играч на мача стана ирландецът Конър Хендерсън от "Пирин". Главният мениджър на благоевградския отбор - Ива Уорън, връчи на Хендерсън символичната купа. След последният съдийски сигнал емоциите в съблекалните ескалираха. От отбора на домакините отбелязаха, че има щети по съблекалнята на гостите.