Царско село завърши наравно 0:0 като гост срещу втородивизионния Хебър в приятелски мач, игран на един от помощните терени на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. В 26-ата минута Сергей Георгиев пусна прострелно центриране към Георги Минчев, който не успя да се разпише във вратата на домакините.

Хебър отговори с опасен шут на Богомил Бижуркин в самия край на първата част. След почивката в двата отбора бяха направени множество смени, темпото на игра спадна сериозно и не се стигна до нито един гол в мача.

За първи път титуляр за Царско село бе последното новопопълнение Родни Антуи, а в стартовите 11 бе и подписалия днес договор с клуба Густаво Роси.

Следващата проверка на елитния тим е в сряда (3 юли) от 19 часа срещу Ботев Пловдив. Това ще бъде и първия мач на стадион "Царско село", който ще се проведе на електрическо осветление. Монтажът на осветителната система тече в момента.