Лудогорец II победи четвъртия във Втора лига Спартак Варна с 2:1, стигайки до обрат в  двубой от 10-ия кръг на първенството. Гостите откриха през първото полувреме, когато точен бе Иван Колев (29), но в началото на втората част Димитър Митков от дузпа изравни, а малко по-късно Хюсеин Кельовлуев (68) направи пълен обрат за домакините.

С успеха разградчани се изкачиха на осмата позиция в класирането с актив от 15 точки, измествайки Септември Симитли, докато Спартак Варна остана на четвъртото място с три повече,

Двата тима стартираха агресивно и показателното в първите минути бе жълтия картон, който си изкара защитника на домакините Владислав Найденов.

В 14-ата минута бе отправен и първият точен изстрел в мача. Вратарят на разградчани Дамян Христов трябваше да се намесва решително след изстрел на Виктор Митев.

Малко по-късно домакините се активизираха в предни позиции и в 25-ата минута Цветослав Петров стреля от дистанция, но Християн Славов спаси.

Все пак „соколите“ продължиха да бъдат по-агресивния отбор и три по-късно Дамян Христов отново се намеси решително след изстрел на Виктор Митев. Но в 29-ата минута вратарят на Лудогорец II не успя да предотврати попадението във вратата си, след като Иван Колев бе точен.

До края на първото полувреме разградчани притиснаха съперника си, но ударите на Хюсеин Кельовлуев и Методи Стефанов не успяха да преодолеят Християн Славов.

Треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов направи три промени на почивката, включвайки в игра Велислав Минков, Петър Георгиев и Бранимир Костадинов.

Това веднага даде резултата и две минути след първия съдийски сигнал за второто полувреме „орлите“ получиха дузпа. Зад топата застана Димитър Митков и с хладнокръвен изстрел възстанови равенството.

В 50-ата минута голмайсторът за Спартак Варна Иван Колев опита отново да изведе тима си напред, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Домакините се активизираха и в 68-ата минута направиха пълен обрат, след като Хюсеин Кельовлуев бе точен във вратата на Християн Славов.

До края на двубоя домакините успяха да запазят преднината си и се поздравиха с успеха.

Следете всички голмайстори и резултати във Втора лига!

ЛУДОГОРЕЦ II – СПАРТАК ВАРНА 2:1

0:1 Иван Колев 29'

1:1 Димитър Митков 48'-д.

2:1 Хюсеин Кельовлуев 68'

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ II: 67. Дамян Христов – 38. Владислав Найденов, 72. Кристиан Райчев, 80. Методий Стефанов, Димитър Митков (к), 51. Илкер Будинов, 79. Тихомир Димитров, 74. Хюсеин Кельовлуев, 50. Цветослав Петров, 23. Мануел Кафумана, 91. Александър Ганчев

Старши треньор: Тодор Живондов

СПАРТАК ВАРНА: 12. Християн Славов – 2. Велислав Боев, 13. Архан Исуф, 19. Никола Борисов, 6. Генади Луго, 20. Николай Иванов, 45. Даниел Начев, 17. Цветан Илиев, 9. Мехмед Мехмед, 11. Виктор Митев, 5. Иван Колев

Старши треньор: Васил Петров