Представителният отбор на Локомотив Пловдив разби Струмска слава Радомир със 7:0 в контролна среща, играна днес на Лаута". С три гола през първата и четири през втората "черно-белите" стигнаха до убедителна победа.

Тон на голеадата даде Ален Ожболт в 17-ата минута. Словенецът бе изведен от Лукас Масоеро и без проблеми реализира за 1:0. Няколко минути по-късно отново Ожболт вкара. Нападателят получи подарък от защитник на Струмска слава и покачи на 2:0. До края на полувремето Локомотив стигна до трето попадение. Анте Аралица бе изведен от Георги Илиев и направи резултата класически.

В 60-та минута каращият проби Ече Диксън Идакво също се разписа. Той се оказа най-съобразителен след центриране в наказателното поле на гостите и направи 4:0. Минути по-късно и Момчил Цветанов се нареди сред голмайсторите за 5:0. Бирсент Карагарен и Един Бахтич пък оформиха крайното 7:0 в последните 15 минути на срещата.

Локомотив игра в състав: Мартин Луков, Николай Николаев, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Ече Диксън Идакво, Мустафа Абдулахи, Петър Витанов, Уирис Густаво, Георги Илиев, Ален Ожболт, Анте Аралица (Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Един Бахтич)