В събота се изиграха пет мача от втория кръг на първенството във Втора лига. С гол на опитния Станислав Маламов Марица Пловдив постигна първа победа за новия сезон във второто ниво на българския футбол. „Пиратите“, както е прякорът на пловдивчани, се наложиха над Литекс, а Маламов се разписа в 29-ата минута на срещата.

Новакът във Втора лига ФК Крумовград постигна втора победа, този път у дома с 3:1 над друг нов член на групата – Беласица Петрич.

Янтра Габрово пък прояви характер и изравни у дома срещу Струмска слава от 0:2 до 2:2 благодарение на головете на Иван Василев и на Петър Казаков от дузпа 11 минути преди края на срещата от дузпа. Два пъти за радомирци се разписа юношата на Септември София Антон Тунгаров.

В късните мачове също не излъчиха победител, след като дублиращите отбори Лудогорец и ЦСКА 1948 не успяха да си отбележат гол, докато Етър и Дунав стигнаха до 1:1.