Oтборите на Локомотив Горна Оряховица и Спортист Своге завършиха 0:0 в сблъсък от 33-ия кръг на Втора  лига. В последните 20 минути гостите играха с 10 души, след като Ивайло Михайлов беше изгонен за два жълти картона. Безспорният №1 в мача беше вратарят Стефано Кунчев, който отчая домакините с няколко майсторски намеси в борбата им за оставане във Втора лига.

Гостите, които са водени от Антон Пенчин след напускането на Ивайло Василев, започнаха уверено мача, но трудно стигаха до наказателното поле на Локомотив. Едва в 18-ата минута Кирил Янакиев успя да отправи хубав удар, но вратарят Християн Христов се справи. Домакините отговориха със страхотна тупалка на Джунейт Яшар в 30-ата минута, но стражът на Спортист с чудесна реакция изби в корнер удара под гредата.

В 36-ата минута добра атака на Локомотив завърши с опасно центриране на Петко Цанков и само намесата на Галин Ташев предотврати неприятности за гостите. До почивката инициативата бе изцяло за домакините, но до сериозни положения пред вратата на съперника не се стигна.

Играта през втората част беше още по-предпазлива и вратарите скучаеха. В 68-ата минута Ивайло Михайлов от гостите получи втори жълт картон и бе изгонен. Тимът от Горна Оряховица опита да притисне съперника, но Спортист се защитаваше добре.

В 85-ата минута домакините пропиляха чудесна възможност. Джунейт Яшар разсече отбраната на гостите с майсторски пас през центъра и изведе Петко Цанков сам срещу вратаря Кунчев. Опитният вратар обаче излезе навреме и се хвърли в краката му, като по този начин запази мрежата си суха. Минута преди края контраатака на Локомотив затрудни гостите, но с общи усилия се справиха и изчистиха топката далеч от своята врата.

Спортист можеше да си тръгне с трите точки, след като стигна до най-доброто си положение в добавеното време, но вратарят Християн Христов спаси. Колегата му Стефано Кунчев пък блесна секунди преди края, когато за пореден път не позволи топката да влезе зад гърба му.

ЛОКОМОТИВ ГО - СПОРТИСТ СВОГЕ 0:0

Локомотив ГО: 1. Христов, 83. Пенев, 5. Таушанов, 4. Стоянов, 22. Атанасов, 10. Яшар, 24. Чалъков (к), 31. Стефанов, 18. Цанков, 11. Митев, 23. Мирчев
Треньор Георги Иванов

Спортист: 1. Кунчев, 3. Б. Стойчев (к), 19. Богомилов, 80. Михайлов, 17. Ташев, 21. И. Михайлов, 14. Славков, 10. Рамадан, 13. Янакиев, 11. Йосков, 8. Цеков