Миньор Перник и Пирин Благоевград завършиха 1:1 в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Гола за домакините вкара ветеранът Борис Галчев (7-дузпа), Антон Карачанаков (86) се разписа от фаул. "Чуковете" завършиха с 10 души, след като резервата Иван Вълчанов бе изгонен за два жълти картона в 74-яата минута.

Домакините влязоха по-добре в мача, а благоевградчани получиха тежък удар още в 5-ата минута, когато един от най-опитните в тима - Орлин Старокин получи контузия и се наложи да бъде заменен от Спас Георгиев.

Усилията на перничани дадоха резултат още в 7-ата минута. Напориститят Кристиян Слишков бе съборен от левия бек на Пирин Архан Исуф в наказателното поле и реферът Ивайло Ненков посочи бялата точка. Зад топката застана ветеранът Борис Галчев и с техничен удар не остави шансове на Петър Петров за 1:0.

Пирин трудно стигаше до вратата на съперника и едва в 19-ата минута пред Антон Карачанаков се откри шанс за стрелба, но ударът му премина над вратата. Неумели действия в 24-ата на халфа на Миньор Веселин Васев в собственото наказателно поле дадоха възможност на Станислав Манолев да шутира от добра позиция. Точността му обаче разочарова и топката излезе в аут.

В 31-ата минута Стилиян Николов центрира отлично в наказателното поле на домакините към Спас Георгиев, който обаче бе надигран във въздуха от Антон Славчев. Секунди по-късно Манолев с глава засече центриране от ъглов удар, но ударът му отново не намери очертанията на вратата. Агресивната игра на гостите доведе до нова опасност пред Леонтиев в 34-ата минута. Спас Георгиев запази топката с гръб към вратата и върна към връхлитащия Бенгюзов. Ударът му обаче беше блокиран от Славчев и топката излезе в пореден корнер.

Четири минути преди почивката страхотно центриране на Карачанаков от фаул намери бившия национал Манолев, който стреля с глава, но ударът му беше блокиран от бранител на домакините. Вратарят на Миньор Леонтиев пък показа, че следи внимателно играта в 44-ата минута, пресичайки хубаво подаване на Бенгюзов към Гощелиани.

Втората част започна с по една промяна и в двата състава - опитният Иван Вълчанов замени Анжело Кючуков в тима на домакините, а Юлиан Попев влезе на мястото на Архан Исуф в Миньор.

В 49-ата минута Божидар Васев бе напът да повтори уникалния си гол срещу Септември София преди няколко кръга, когато се разписа с удар от центъра. Сега обаче вратарят на Пирин Петър Петров успя да се върне и да улови топката, която застрашително летеше към мрежата му. Георги Купенов опита да изненада стража на гостите с фалцов удар в 58-ата минута, при който топката мина покрай дясната греда на Петров.

Близо до изравнително попадение бе защитникът Александър Дюлгеров в 62-ата минута, който засече с глава центриране от корнер, но твърде леко и вратарят Леонтиев улови топката.

Четвърт час преди края перничани останаха с 10 души, след като резервата Иван Вълчанов бе изгонен. Халфът получи два жълти картона за 30 минути и се прибра преждевременно в съблекалнята.

В 83-ата минута и пред двата отбора се откриха отлични възможности за гол. Най-напред Карачанаков бе забравен пред вратарското поле, но стреля с глава в ръцете на вратаря Леонтиев. Стражът на Миньор веднага изрита топката в половината на гостите, където Будинов я отклони с глава към Божидар Васев. С прекрасно първо докосване халфът изскочи очи в очи с вратаря Петров. Силният му шут обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

Минута по-късно реферът Ивайло Ненков пожали Станислав Манолев, показвайки му само жълт картон за удар с лакът в лицето на Любомир Христов.

В 86-ата минута Пирин изравни след груба грешка на вратаря Леонтиев. Карачанаков креля от фаул в средата на вратата, а стражът на Миньор се подхлъзна и топката влетя в мрежата му.

В четвъртата миута на добавеното време Мирослав Будинов от пряк свободен удар прати топката над вратата и това беше последното положение в мача.

МИНЬОР - ПИРИН 1:1

1:0 Борис Галчев (7-дузпа)
1:1 Антон Карачанаков (86)

Миньор: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев (к), 3. Антон Славчев, 4. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 5. Веселин Васев, 10. Борис Галчев (82 - 6. Любомир Христов), 30. Божидар Васев, 8. Кристиян Слишков (62 - 7. Калоян Йосифов), 26. Мирослав Будинов, 88. Анжело Кючуков (46 - 20. Иван Вълчанов)

Треньор Уорън Фийни

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф (46 - 6. Юлиан Попев), 73. Венцислав Бенгюзов, 25. Гурам Гощелиани (60 - 18. Преслав Йорданов), 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 8. Орлин Старокин (8 - 17. Спас Георгиев), 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов