Отборът на Витоша Бистрица победи Поморие в 10-ия кръг на Втора лига след късен домакински обрат. Хората на Костадин Ангелов съумяха да се наложат с 2:1 благодарение късния и много красив гол на Китан Василев.

За играещият под наем от Славия флангови футболист това беше 4-о попадение от началото на сезона.

Срещата на стадиона в Бистрица започна с подчертан териториален натиск на домакините, които обаче не успяваха да стигат до чисти ситуации. Играчите в зелени екипи залагаха на изстрели от почти всяка възможна ситуация. Малко противно на логиката първата чиста голова възможност се откри пред Поморие в 22-ата минута. Капитанът Георги Петков тръгна на пробив през центъра и пусна вляво към Даниел Стоянов. Крилото опита да намери с пас по тревата изолирания Ахмед Ахмедов, който много хитро пропусна топката между краката си и така изведе Петков сам срещу вратаря. Централният защитник обаче се показа именно като такъв и стреля твърде прибързано в ръцете на Християн Василев.

В 34-ата минута капитанът на Витоша Четин Садула сътвори най-красивият момент през първата част, като засече от воле центриране на Китан Василев отдясно. Халфът стреля много добре към долния ляв ъгъл, ала Димитър Тодоров изби.

Пет минути по-късно гостите изненадващо поведоха в резултата. Топката беше центрирана от ъглов удар, а при близката игра Даниел Стоянов беше оставен съвсем сам. Последва мощен изстрел с глава в горния десен ъгъл – 0:1.

След паузата Витоша натисна много сериозно в търсене на изравняването. В 47-ата Димитър Тодоров спаси по чудесен начин изстрел от пряк свободен удар на Садула. Към средата на полувремето домакините удариха и греда чрез резервата Лъки Пол Отофе. В 64-ата Кристиян Кочилов шутира от дистанция, Тодоров боксира вдясно от себе си. Нигерийският нападател на Витоша стигна първи до кълбото, но вместо да подаде към двамата си непокрити съотборници, шутира по земята право в десния стълб.

Малко по-късно тъмнокожият футболист се реваншира с асистенция. В 67-ата минута Садула центрира от корнер, а вратарят Тодоров излезе неразчетено и топката го прехвърли. Отофе я стигна първи и центрира прострелно във вратарското поле към Николай Христозов, който отблизо с глава прониза вратата – 1:1.

В 68-ата минута Поморие изпусна златен шанс отново да поведе. Топката беше вдигната от корнер за капитана Георги Петков, който с глава я насочи към вратарското поле. Там голмайсторът Ахмед Ахмедов без проблеми стреля с глава към вратата, а кълбото отскочи от напречната греда.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Китан Василев реши изхода на срещата. Садула го намери с пространство отдясно и на ръба на засадата. 19-годишният играч влезе в наказателното поле и с хубав финт преодоля пазача си, след което с левия крак шутира по брилянтен начин към далечния горен ъгъл за крайното 2:1.

Със спечелената победа Витоша вече има 18 точки, като остава 6-и и има еднакъв актив с петия Септември София. Поморие остава 10-и с 12 точки.