Треньорът на Спартак Варна - Васил Петров бе доста развълнуван след победата на своя отбор като гост на Етър  в дербито от 34-ия кръг на Втора лига. "Соколите" спечелиха с 2:1 и стъпиха на върха в класирането.

"Последните два мача бяха най-важните за нас. Уникално е това, което се случва. Благодаря на феновете и футболистите. Няма какво да кажа, много съм щастлив.

Чисто футболно, първото полувреме стояхме много добре, имахме нашите положения. Второто полувреме започна с леден душ и може би ни трябваше характер, за да се върнем в мача и да обърнем резултата.

Със сигурност много повлия ранният гол. Видях едно схващане в момчетата, но въпреки това  имахме възможности да вкараме и при 1:0, и при 1:1. Но това е футболът.

Преследваме промоция, радвам се, че стана футболен празник и феновете на двата тима допринесоха за това. Трябва да има повече такива мачове. Пожелавам късмет на Етър, дано и те се завърнат в елита, заслужават го. Само такива мачове с много публика трябва да има”, заяви Петров.