Отборът на Лудогорец II надви Хебър с 3:2 в двубой от 9-и кръг на Втора лига и нанесе първо поражение на тима от Пазарджик. В 8-ата минута Димитър Митков откри с гол от дузпа, в началото на втората част последва втори негов гол, а само след 50 минути игра хеттрикът на младия талант бе факт. В 73-ата минута Тодор Чаворски върна едно попадение за пазарджиклии. В добавеното време на мача Томислав Папазов оформи крайното 3:2.

Първият удар в срещата бе за Лудогорец, но опитът на Цветослав Петров бе извън рамките на вратата на Хебър.

Девет минути след първия съдийски сигнал "орлетата" получиха правото да изпълняват дузпа. С удара от бялата точка се нагърби Димитър Митков, който не пропусна да изведе своя тим напред.

В 17-ата минута Владислав Найденов стреля опасно към вратата на Хебър, но Александър Любенов отрази.

До края на първата част Хебър получи няколко добри възможности да възстанови равенството от пряк свободен удар, но гостите не успяха да се възползват.

Малко след подновяването на играта Димитър Митков отбеляза второто си попадение в срещата и удвои аванса на "орлетата". Само 2 минути по-късно Митков оформи своя хеттрик в срещата.

Гостите се активизираха и отправиха два експресни удара към вратата на Дамян Дамянов, но стражът отрази, а при последвалият удар на Жак Пехливанов Петър Генчев

В 66-ата минута Димитър Законов отправи удар към вратата на Лудогорец II, но кълбото излезя встрани от вратата на Дамянов.

"Орлетата" отвърнаха с удар на Димитър Илиев, но стражът на гостите се справи успешно.

Съставът на Хебър се активизира и материализира добрата си игра с попадение от дузпа на Тодор Чаворски. Последва опит на Ивайло Лазаров, който бе отразен от стража на "орлетата".

В последните секунди Томислав Папазов отбеляза за Хебър, но това бе крайно недостатъчно отборът от Пазарджик да открадне поне точка от Разград.

Така Лудогорец II затвърди доброто си представяне и записа трета поредна победа, с която се изкачи до третата позиция във Втора лига. Хебър, от своя страна, остана четвърти с актив от 17 точки.

Лудогорец II - Хебър   КР  3:2
1:0 Димитър Митков 9' (д.)
2:0 Димитър Митков 47'
3:0 Димитър Митков 49'
3:1 Тодор Чаворски 73' (д.)
3:2 Томислав Папазов 90+4'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец II: 69. Дамян Дамянов, 34. Бранимир Костадинов, 38. Владислав Найденов, 75. Петър Генчев, 52. Тихомир Димитров, 72. Ерол Дост, 82. Иван Йорданов (к), 58. Димитър Илиев, 50. Цветослав Петров, 81. Димитър Митков, 51. Илкер Будинов

Треньор Тодор Живондов

Хебър: 95. Александър Любенов (к), 29. Тодор Гочев, 22. Ивайло Тодоров, 91. Томислав Папазов, 24. Цветелин Тонев, 19. Георги Каракашев, 20. Жак Пехливанов, 10. Красимир Илиев, 26. Мартин Вълчинов, 77. Октай Хамдиев, 15. Живко Петков