Отборът на Спортист Своге стигна до ключов успех в битката за третото място във родната Втора лига. „Шоколадите“ надвиха с 3:1 тима на Септември Симитли в мач от 29-ия кръг.

6 снимки

Действията през първото полувреме се развиваше по-често пред вратата на гостите.

В 16-ата минута Спортист поведе, когато Деян Христов посрещна технично топката в наказателното поле, която попадна у Кирил Янакиев. Голмайсторът на домакините беше на границата на вратарското поле и без забавяне отбеляза за 1:0. На повторенията обаче останаха съмнение дали някой от отбраната на Септември покри засадата.

Десетина минути по-късно Томи Костадинов се измъкна пред пеналтерията на гостите и с хубав удар нацели напречната греда, която помогна на вратаря Чарли Тейлър. Малко по-рано Янакиев пробва рефлекса на стража с хубаво воле от 15-16 метра.

Нападателят на Спортист можеше да направи 2:0 в 30-ата минута, но изстрелът му беше блокиран.

В 39-ата минута Деян Христов също шутира опасно, но отново Чарли Тейлър внимаваше и отби удара.

След почивката гостите от Симитли погледнаха по-смело напред и това им донесе израняването. В 55-ата минута Христо Иванов получи добър пас, успоредно на голлинията и отбеляза във вратата на Стефано Кунчев - 1:1.

В 72-ата минута Кристиян Кочилов отново върна аванса на Спортист след прекрасно изпълнение от фаул – 2:1.

Последната сериозна ситуация в срещата дойде в 85-ата минута, когато Деян Христов с отличен шут оформи крайния резултат от 3:1.

С този успех „шоколадите“ събрах актив от 47 точки и са на четвъртата позиция, като се има предвид, че Хебър в момента води на Локомотив ГО като гост. Септември Симитли е 11-и с 29 точки.

СПОРТИСТ СВОГЕ – СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ 3:1

1:0 Кирил Янакиев 16, 1:1 Христо Иванов 55, 2:1 Кристиян Кочилов 73, 3:1 Деян Христов 85

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Джулио Чарлов, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Галин Ташев, Мартин Михайлов, Кристиян Кочилов (89 – Стивън Славков), Томи Костадинов (90 – Янко Ботев), Кирил Янакиев (67 – Айкут Рамадан), Валентин Йосков (89 – Ваньо Иванов), Деян Христов (89 – Владислав Цеков)

СЕПТЕМВРИ: Чарлз Тейлър, Борислав Вакадинов, Даниел Гогов, Илия Мунин, Кирил Грозданов, Кирил Мутавджийски (77 – Емил Петров), Слави Костов, Тодор Траянов (77 – Иван Тасев), Христо Младенов (90 – Даниел Тейлър), Христо Иванов, Крум Николов