Спортист Своге победи с 2:1 като гост Етър на "Ивайло". Срещата беше от 22-ия кръг на Втора лига. Така "шоколадите" продължиха отличното си представяне през пролетния дял на първенството, а освен това прекъснаха серията на "болярите" от шест мача без поражения. Илия Русинов откри резултата в 17-ата минута, а в 36-ата Даниел Младенов изравни. Победното попадение беше дело на Русинов в 59-ата минута.

С успеха Спортист събра 39 точки и излезе на трето място във временното класиране. Етър е втори с точка повече.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Футболист на "виолетовите" отправи мощен удар, който бе избит от Мартин Величков, кълбото попадна в краката на Мартин Тошев, който се разписа, но той бе в засада и попадението не бе зачетено.

„Шоколадите“ обаче откриха резултата в 17-ата минута. Тогава капитанът Владимир Семерджиев изведе отлично отдясно в наказателното поле Георги Николов, който шутира силно от близка дистанция. Вратарят Християн Славков спаси удара, топката обаче полетя нагоре и след това попадна права в Илия Русинов, който буквално от голлинията я добута в мрежата, за да открие резултата на стадиона във Велико Търново – 0:1.

Шест минути по-късно "болярите" отново отбелязаха във вратата на Мартин Величков след добра атака, но и това попадение не беше зачетено. Тошев изведе Кольо Станев на десния фланг, след което центрира отлично в наказателното поле към Даниел Младенов, който засече с десния крак и отбеляза, но попадението отново бе отменено поради засада.

В 31-ата минута Георги Николов стреля силно, но твърде неточно.

Четири минути по-късно Спортист направи страхотен пропуск. Именно Николов беше изведе отляво в наказателното поле, успя да запази баланс, задържи топката и след това я предостави на Борис Димитров на чиста позиция, но стреля над вратата и пропусна възможността да удвои преднината на гостите.

В ответната атака обаче Етър изравни. Георги Александров намери Крум Стоянов на левия фланг и центрира отлично в наказателното поле, където капитана Дани Младенов беше оставен непокрит и засече перфектно с глава във вратата на Величков – 1:1.

Буквално в последните секунди от добавеното време на първата част Павлин Чиликов засече с глава центриране от ъглов удар, но покрай вратата в аут.

Първата по-интересна ситуация през втората част беше на сметката на домакините. Евгений Илиев получи пред наказателното поле, обърна се и отправи удар, който Мартин Величков успя да отрази. В 59-ата минута Спортист отново поведе. Георги Николов овладя в своята половина и напредна с топката, надбяга Георги Александров и подаде към Илия Русинов. Нападателят пусна топката покрай Валери Христов, изпревари го и останал сам срещу вратаря вкара за 1:2.

В 76-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Спортист. Хавиер Бетегон не успя да нанесе хубав удар, топката беше избита и се озова в Олег Димитров. Халфът също отправи удар, но над вратата. Малко след това ножичен удар на Даниел Младенов попадна в ръцете на Мартин Величков.

Етър - Спортист Своге 1:2

0:1 Илия Русинов 17'
1:1 Даниел Младенов (к) 36'
1:2 Илия Русинов 59

Етър: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 11. Даниел Младенов, 17. Евгений Илиев, 45. Емануил Личев, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 9. Мартин Тошев, 29. Янко Ангелов

Треньор: Емануел Луканов

Спортист: 77. Мартин Величков, 16. Богдан Костов, 11. Дилян Георгиев, 21. Александър Бастунов, 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 7. Слав Петков, 8. Владимир Семерджиев, 19. Борис Димитров, 11. Илия Русинов, 15. Георги Николов

Треньор: Петър Колев