Тимът на Спортист Своге записа трета победа в контролните мачове тази зима. Днес момчетата на Ивайло Василев победиха Струмска слава Радомир с 3:1. Преди това отборът от Своге спечели мачовете си с Надежда Доброславци и Беласица Петрич.

През първото полувреме падна едно попадение дело на Деян Христов. „Шоколадите“ направиха бърза контраатака след ъглов удар на съперника и успяха да матират защитата на радомирци.

15 минути след началото на втората част Струмска слава изравни. До края на мача обаче Спортист изкова победата с още два безответни гола дело на Деян Христов и Валентин Йосков.

Успехът можеше да бъде и по-крупен, но в няколко ситуации късметът бе на страната на Струмска слава. Най-фрапантната бе след меле в наказателното поле, когато последователно трима футболисти опитаха да отбележат гол, в два случая вратаря изби, а в трети топката срещна гредата.

Много силно включване, през второто полувреме, направи юношата на клуба Янко Ботев. 16-годишният футболист показва бърза адаптация към мъжкия футбол и се очаква Ивайло Василев да му гласува все по-сериозно доверие.

Следващата проверка на Спортист ще е на 26 януари (вторник) срещу елитния Царско село. Мачът е насрочен за 13 часа на терена в село Рилци близо до Благоевград.

СПОРТИСТ СВОГЕ – СТРУМСКА СЛАВА 3:1

СПОРТИСТ: Дар Королев, Мартин Михайлов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Ивайло Михайлов, Кристиян Количов, Айкут Рамадан, Цветомир Вачев, Галин Ташев, Деян Христов, Валентин Йосков (Васил Вълчев, Ваньо Иванов, Томи Костадинов, Стивън Славков, Владислав Цеков, Янко Ботев)