Спортист Своге спечели с 2:1 гостуването си на Черноморец Бургас в мач от Втора лига.Така "шоколадите" стигнаха едва до трета победа през сезона и първа далеч от дома.

Любопитното е, че на стадион "Лазур" в Бургас попаденията вкараха двама бивши футболисти на Черноморец – Павлин Чиликов и Георги Маджаров

Гостите поведоха в 32-ата минута. „Шоколадите“ имаха възможност да изпълнят ъглов удар, топката бе избита. Последва центриране на Владимир Сиромахов и Павлин Чиликов реализира за 0:1.

Само 3 минути по-късно резултатът можеше да бъде удвоен. Калоян Йосифов излезе сам срещу вратаря, но пропусна, след като се подхлъзна.

В 61-ата минута Спортист направи бърза контраатака. Мартин Кръстев направи един от емблематичните си пробиви и изведе Антон Иванов на стрелкова позиция, той стреля мощно под кредата и резултатът стана 0:2.

Черноморец Бургас успя да намали изоставането си в 68-ата минута, когато Тодор Чаворски вкара директно от ъглов удар.

В 77-ата минута футболистите на Черноморец получиха възможност да изпълнят дузпа, но Ивайло Василев спаси.

В 83-ата минута Калоян Йосифов можеше да „затвори“ мача, след като излезе сам срещу вратаря, но шутът му бе спасен.

Старши треньорът Георги Чиликов нямаше възможност да води отбора, тъй като бе наказан за натрупани жълти картони.