Спартак Варна спечели с 2:1 срещу ЦСКА 1948 II на старта на Втора лига. Ахмед Ахмедов (51) и Румен Руменов (65-дузпа) вкараха за "соколите", Мариян Тонев (61) се разписа за "червените".  Титуляр за гостите от София бе бразилецът Талис, който бе представен като новата перла на тима. Очевидно обаче не е във форма и ще наваксва с екипа на дубъла. Двубоят край морето ще се запомни и със сблъсъка баща срещу син. Титуляр за ЦСКА 1948 в защита беше Теодор Иванов, който е син на треньора на Спартак - Валентин Илиев.

Първото полувреме не предложи голове, но след почивката паднаха три такива. Централният нападател на “соколите” Ахмед Ахмедов зарадва публиката на “Коритото” с красив гол с глава в 51-ата минута. След десет минути Мариян Тонев изравни с изстрел отдясно, който се спря в мрежата на “соколите”. Скоро след това Спартак Варна получи право да изпълни 11-метров наказателен удар, който беше превърнат в гол с техничен удар от страна на Румен Руменов.

СПАРТАК ВАРНА - ЦСКА 1948 II 2:1

СПАРТАК ВАРНА: 23. Георги Георгиев, 4. Борислав Вакадинов, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 5. Йоан Бауренски, 13. Георги Мариянов, 10. Румен Руменов,7. Евгений Илиев, 29. Ахмед Ахмедов, 11. Виктор Митев-К
Резерви: 89. Никола Виденов, 45. Даниел Начев, 3.  Преслав Петров, 18. Хидает Хюсеин, 75.  Йохан Н'зи, 9.  Мехмед Сабри, 88. Симеон Иванов, 22. Стефан Стефанов, 31. Андриан Димитров
Треньор: Валентин Илиев

ЦСКА 1948 II: 57 Станислав Нисторов, 42. Стив Фуртадо, 55. Тиаго Барбоса, 84. Теодор Иванов, 69. Симеон  Василев, 77. Ивайло Иванов, 65. Ариф  Ферадов, 80. Илия Русинов, 70.  Талис Енрике, 45. Преслав Антонов-К, 71. Светослав  Диков
Резерви: 67. Петър Маринов, 88. Ахмед Адемов, 46.  Мартин Атанасов, 73. Стелиян Добрев, 49. Наско Цеков, 47. Росен Божинов, 41. Калоян Стрински, 66. Цветомир Цанев, 31. Мариян Тонев
Треньор: Борислав Кьосев