Отборът на Спартак Варна победи Черноморец Балчик с 4:0 като домакин в среща от 14-ия кръг на Втора футболна лига и се изкачи на второ място във временното класиране с 26 точки в актива си. Лидерът Септември София е с 29 и мач по-малко. Тимът на Черноморец допусна осмо поражение от началото на сезона и се намира на 16-а позиция с 12 точки.

Виктор Митев се отличи с два гола за победата на домакините. Той се разписа са 1:0 в 31-ата минута на двубоя, а седем по-късно Ахмед Ахмедов покачи на 2:0. Митев отбеляза второто си попадение в 41-ата минута, а в 85-ата Йохан Нзи оформи крайното 4:0 за Спартак Варна.

Тимът на Литекс постигна успех с 1:0 като гост на Беласица в друг мач от 14-ия кръг. Литекс прекъсна серия от три срещи без победа и зае десетото място към момента с 16 точки, докато Беласица е 13-и с 15 точки в актива си.

Победният гол за гостите бе дело на Виктор Василев в 50-ата минута.