Спартак Варна прекъсна успешната серия на Етър, като спечели мача помежду им с 3:1 на своя стадион край морето. Загубата бе първа за "болярите" в последните си 11 мача. С тази победа Спартак събира в актива си 30 точки и се намира на 4-ото място във временното класиране. "Соколите" изостават само на 4 точки от първото място и на 2 от Миньор, който се намира пред тях в класирането. Лидери са Хебър и Етър с 34 точки.

"Ссоколите" поведоха в 9-ата минута, когато Георги Бабалиев се оказа най-съобразителен пред вратата на съперника. Две минути по-късно гостите изравниха чрез Николас Фемия. В самия край на първото полувреме Спартак отново си върна преднината, когато Андреев вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Господинов срещу Бабалиев.

Втората част започна с трети гол на варненци, който уби интригата в мача. Архан Исуф отправи много хубав далечен шут и не остави никакъв шанс на Господинов - 3:1 в 49-ата минута.