Спартак Варна загуби от Лудогорец II с 0:2 във втората си предсезонна контрола. Попаденията за разградчани отбелязаха Хюсеин Кельовлуев в 39-ата минута и Цветослав Петров в 65-ата.

Старши треньорът на „соколите“ Валентин Илиев отново даде шанс на всички налични играчи. Спартак Варна е на лагер в Трявна и изигра контролата срещу дубъла на разградчани на терена на СК Ангел Кънчев.

Илиев използва мача, за да изпробва защита с трима през първата част. На почивката той направи много промени в състава.

Дублиращият тим на шампионите отбеляза по един гол във всяка от двете части, което се оказа достатъчни за крайното 0:2.

Попадението на Цветослав Панов в 65-ата минута до голяма степен сложи точка на спора. Той дойде след стойностна атака.