Спартак Плевен победи Литекс с 1:0 в регионално дерби от 16-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в срещата вкара Преслав Антонов в 71-ата минута. С успеха отборът на Красимир Бислимов събра 28 точки и излезе поне временно на второ място във временното класиране. Литекс остава на 8-о място с 22 точки.

Едва в 14-ата минута беше отправен първия удар към една от двете врати. Мартин Стоилов получи пред наказателното поле и реши да стреля, но заради лошия терен не успя да отправи добър удар, като топката беше блокирана. В 25-ата минута гредата спаси домакините. Литекс получи право да изпълни пряк свободен удар отдясно на наказателното поле. Евгени Игнатов центрира, а Георги Радев насочи с глава в далечния ъгъл, но топката срещна напречната греда.

В 27-ата минута Стивиян Макавеев падна в наказателното поле след съприкосновение със Слави Косов. Футболистите на Спартак поискаха дузпа, но главният рефер Петър Кузeв даде сигнал играта да продължи.

Десет минути след това Иван Иванов опита удар от около 20 метра, но безкрайно неточно. В 40-ата минута Васил Шопов се пребори с централните защитници на Литекс и намери Стефан Христов. Нападателят отправи удар, който беше блокиран. Секунди по-късно Шопов центрира, а Иван Пенев не успя да изчисти добре топката. Кълбото се озова в Христов, който от няколко метра не успя да нанесе хубав удар. Литекс отговори със самостоятен пробив на Сулиман Абдулганию. Нигериецът проби отдясно, навлезе навътре и отправи опасен удар, който премина покрай дясната греда.

В 43-ата минута Мартин Стоилов отправи силен удар от около 15 метра. Топката обаче профуча над горната греда.

Втората част започна със страхотна възможност пред плевенчани. Бруно Франко напредна отляво и центрира в наказателното поле. Там топката се озова в Преслав Антонов, който отправи силен удар, но с бляскава намеса Марин Орлинов спаси вратата си. В 59-ата минута Борис Иванов получи отляво и намери Игнатов на дузпата, но ударът на осмицата профуча над вратата.

В 71-ата минута Спартак поведе. Преслав Антонов се възползва от неразбирателство между Георги Радев и Марин Орлинов, успя да отнеме топката и на празна врата да вкара за 1:0.

В 80-ата минута Абдулганию получи отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където Георги Георгиев отправи удар с глава, но Цинцарски се справи и изби. Четири минути по-късно Шопов получи от Антонов и от границата на пеналта потърси далечния ъгъл. Орлинов обаче показа добър рефлекс и спаси. В 89-ата минута домакините имаха отличен шанс да решат всичко в срещата. Васил Божинов направи страхотен самостоятелен пробив отляво, навлезе в наказателното поле и пусна към Руси Чернаков, който от десетина метра стреля над вратата.

Спартак Плевен - Литекс 1:0

1:0 Преслав Антонов (71)

Спартак: 12. Богомил Цинцарски, 2. Димитър Калчев, 5. Иво Върбанов, 6. Виктор Иванов, 22. Бруно Франко, 19. Мартин Стоилов,  8. Клаубер Сантана, 10. Васил Шопов, 15. Стивиян Макавеев, 9. Стефан Христов, 24. Преслав Антонов

Треньор: Красимир Бислимов

Литекс: 24. Марин Орлинов, 15. Георги Радев, 5. Иван Пенев, 97. Слави Косов, 3. Александър Ангелов, 4. Борис Иванов, 16. Иван Иванов, 14. Петър Чалъков, 8. Евгени Игнатов, 10. Кингсли Бучи, 11. Сулиман Абдулганию

Треньор: Андрей Андреев