Спартак Плевен прекъсна серията си от 5 поредни мача без победа във Втора лига. Това стана факт, след като отборът на Красимир Бислимов надви с 1:0 у дом Етър в първи мач от 15-ия кръг на Втора лига.

Единственото попадение в мача вкара Преслав Антонов в 77-ата минута.

Поражението беше второ поред за „болярите”, които остават на 3-о място с  26 точки. Спартак събра 25 точки и излезе на 4-о място във временното класиране.

"Болярите" можеше да стигнат до гол още във 2-ата минута. Тогава след грешка в защитата на плевенчани футболист на домакините върна към своята врата и само добрата намеса на Богомил Цинцарски предотврати автогол. В 6-та минута Васил Шопов навлезе в наказателното поле на гостите, освободи се, но вместо да отправи удар, подаде към Преслав Антонов, чийто шут беше блокиран. В следващите минути играта беше равностойна, а голови положения липсваха.

В 33-ата минута Крум Стоянов опита да изненада Цинцарски от пряк свободен удар, но вратарят на домакините се справи. В 42-ата минута Шопов намери Стефан Христов в наказателното поле. Нападателят овладя топката и опита удар от няколко метра, който беше блокиран. В продължението на първата част Спартак пропусна добра възможност за гол. Димитър Калчев намери на далечната греда Антонов, който отправи удар с глава от няколко метра, но покрай вратата.

Второто полувреме започна по същия начин, по който завърши първото - без особено интересни положения. В 60-ата минута при една от атаките на Етър Александров нанесе опасен удар, който обаче профуча покрай страничния стълб.

В 77-ата минута Спартак стигна до гол. Клаубер беше изведен от Шопов отдясно и центрира остро в наказателното поле. Станислав Нисторов не успя да избие добре топката, а Преслав Антонов от няколко метра нямаше как да сбърка за 1:0.

В 85-ата минута плевенчани пропуснаха страхотен шанс за втори гол. Георги Ангелов подцени една ситуация отляво и позволи на Антонов да овладее и да напредне. Фланговият нападател намери Шопов в наказателното поле. Опитният халф копна топката над вратаря, но слабо, което позволи на Олег Димитров да избие пред голлинията.

Спартак Плевен - Етър 1:0

1:0 Преслав Антонов (77)

Спартак: 12. Богомил Цинцарски, 2. Димитър Калчев, 5. Иво Върбанов /к/, 23. Лъчезар Ковачев, 16. Иван Бакалски, 8. Клаубер Сантана, 19. Мартин Стоилов, 10. Васил Шопов, 11. Васил Божинов, 9. Стефан Христов, 24. Преслав Антонов

Треньор: Красимир Бислимов

Етър: 13. Станислав Нисторов, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 11. Даниел Младенов /к/, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 8. Мартин Моран, 18. Радослав Терзиев, 23. Христо Митев, 19. Хавиер Бетегон, 26. Мариян Иванов

Треньор: Емануел Луканов