Отборът на Созопол стартира новата 2021 година пред своя публика с домакински успех над Литекс с 1:0 в среща от 19-и кръг на Втора лига. Това бе и първи официален мач за годината на "Арена Созопол".

Заради епидемичната обстановка, верните привърженици отново подкрепиха своите любимци от изкуственото игрище над подземния паркинг под таблото. Момчетата на Маргарит Димов нямат поражение от 2018 у дома, когато за последно на 22-и април Оборище Панагюрище спечели във Втора лига с 3:1.

В герой за небесносините се превърна Цветомир Тодоров, който подпечата седмия успех на тима от началото на сезона със служебната победа идния кръг срещу преустановилия участие тим на Кариана Ерден.

В 70-ата минута Созопол отбеляза решителния удар в мача, макар и с 10 души. След единствената контраатака в срещата за домакините, Георги Радев изчисти кълбото и комбинира с Иван Колев. Нападателят спечели нарушение, но съдията от Сливен Димо Димов пусна авантаж, а топката попадна в Сава Савов, който намери в предни позиции откъсналия се Цветомир Тодоров.

Полузащитникът от Видин остана очи в очи с вратаря на ловчанлии и с премерен изстрел по земя в долния ляв ъгъл вкара така ценното попадение, с което Созопол прибави поредните три точки в актива си. Морският тим игра с човек по-малко от 28-ата минута, когато Димо Димов показа втори жълт картон и изгони Антонио Ласков за реплика.

След като Созопол остана с човек по-малко това бе добре дошло за ловчанлии, които се възползваха и атакуваха при всеки удобен момент. След почивката домакините промениха схемата на игра и се браниха, но въпреки това откраднаха трите точки. Маргарит Димов трябваше да преподреди своите след изгонването на Ласков. В хода на срещата Мариян Димитров, Яни Николов, Диян Лефтеров и Венцислав Гюзелев влязоха, а в края на мача и Иван Янчев се появи. Главният съдия Димо Димов показа и червен картон на гостите от Ловеч. За удар без топка срещу Сава Савов в продължението на мача, реферът изгони Йоан Бауренски.

Созопол дръпна с точките пред основните си конкуренти и продължава да се бори за челните места във втория ешелон. "Небесносините" са с 26 в своя актив, делейки 6-та позиция в класирането със състава на Хебър Пазарджик, които имат тежка визита в следващия кръг на негостоприемния Струмска слава Радомир. Септември София са с 28, а в следващия кръг почиват. Спортист Своге е с 29, а идната събота гостуват на коравия домакин Добруджа. Дубълът на Лудогорец 2 е с 30.
Разградските орли имат домакински двубой утре с Добруджа Добрич, а в следващия кръг, когато Созопол почива гостуват в Ловеч.

Созопол: 12. Росен Андонов, 11. Петър Кюмюрджиев (c), 5. Георги Радев, 23. Диян Молдованов, 15. Димитър Жеков /Мариян Димитров/, 91. Антонио Ласков, 21. Сава Савов, 20. Цветомир Тодоров /Венцислав Гюзелев/, 99. Борис Тютюков /Яни Николов/, 7.Ариф Ферадов /Диян Лефтеров/, 27.Иван Колев /Иван Янчев/

Резерви: 1. Роман Васенев, 2. Мариян Димитров, 3. Иван Янчев, 8. Венцислав Гюзелев, 10. Яни Николов, 19. Диян Лефтеров, 22. Лъчезар Йорданов

През почивката идната събота, Созопол ще играе контролна среща с Янтра Габрово. Двубоят е на 27-и февруари, от 14:00 часа, на официалния стадион на Верея - "Трейс Арена" в Стара Загора, а след това е дербито с Пирин Благоевград, което ще бъде излъчено пряко в ефира на DIEMA SPORT.