Созопол и Крумовград завършиха 1:1 в откриващия мач на 27-ия кръг във Втора лига. Димитър Жеков (25) изведе домакините напред, Мартин Сораков изравни (31). Тимът от морския град беше напълно равностоен на гостите, които се борят за промоция в елита, а през втората част дори имаха повече възможности пред вратата на съперника. Точката обаче не подобри много положението на Созопол в класирането и отборът остава в зоната на изпадане.

Двата отбора влязоха предпазливо в двубоя и играта се водеше предимно между двете наказателни полета. В 5-ата минута центриране от пряк свободен удар на Галин Димов бе избито от защитата на гостите, а Георги Пенев посрещна топката, но шутира високо над вратата. Секунди по-късно футболистите на Крумовград организираха бърза атака отдясно, на върха на която се оказа Калоян Стефанов. Ударът по диагонала на фланговия футболист обаче бе твърде неточен. В 19-ата минута зрителита край морето видяха и първия точен изстрел в мача. Отправи го Китан Василев, който посрещна от въздуха лошо изчистена топка от бранител на домакините, но не успя да затрудни вратаря Петър Рахнев.

Созопол поведе с първата си по-опасна атака в 25-ата минута. Йохан Н'зи изведе майсторски отдясно в наказателното поле Георги Пенев, който без забавяне пусна остро подаване по земя към Димитър Жеков. От няколко метра за защитника бе детска игра да прати топката зад гърба на Макенджиев - 1:0.

Шест минути по-късно гостите изравниха след подарък на съперника. Непредизвикана грешка на защитата позволи на Мартин Сораков да напредне с топка в краката, а след това с премерен изстрел по земя в далечния ъгъл да направи 1:1.

Крумовград можеше да стигне до пълен обрат още преди почивката, но Китан Василев направи огромен пропуск. В 41-ата минута Калоян Стефанов проби отдясно и центрира към съотборника, който бе забравен във вратарското поле. Василев обаче направи по-трудното - прати топката високо над вратата за радост на домакините.

Втората част започна с по-активна игра на гостите, но първата възможност бе за Созопол. Йохан Н'зи обаче пропиля добрата възможност в 56-ата минута, пращайки топката в ръцете на Макенджиев. Пет минути по-късно Галин Димов технично от пряк свободен удар завъртя топката над стената, но топката премина над вратата на Макенджиев. Крумовград отговори с неточен шут на Китан Василев. Пак той отправи хубав изстрел в 78-ата минута, но той срещна тялото на съотборника му Чимуанга, който влезе след почивката.

В 84-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада. Петър Генчев с глава прати топката във вратата на Крумовград, но асистент-съдията категорично вдигна флага и попадението не бе зачетено. В добавеното време тимът на Крумовград имаше възможност да застраши вратата на Петър Рахнев от статични положения, но до сериозни опасности не се стигна и последният съдийски сигнал дойде при 1:1.

СОЗОПОЛ - КРУМОВГРАД 1:1

1:0 Димитър Жеков (25)
1:1 Мартин Сораков (31)

Созопол: 27. Петър Рахнев, 6. Георги Пенев, 88. Лионел Самба, 5. Петър Генчев, 19. Димитър Жеков, 4.  Милен Гамаков, 10. Антонио Ласков - К, 11. Галин Димов, 20. Йохан Н'зи, 8. Емануил Манев, 9. Джоб Окпаначи
Резерви: 12. Росен Андонов, 77. Борислав Трендафилов, 21. Даниел Андреев, 16. Даниел Иванов, 23. Диян Молдованов, 17. Даниел Иванов, 14. Даниел Димитров
Треньор Маргарит Димов

Крумовград: 21. Благой Макенджиев - К, 2. Мосес Кандидус, 3. Калоян Пехливанов, 5. Димитър Пиргов, 7. Китан Василев, 9. Мартин Сораков, 14. Даниел Миланович, 15. Хуго Аззи, 22. Бисер Бонев, 71. Цветелин Радев, 77. Калоян Стефанов
Резерви: 12. Георги Милев, 6. Костадин Ничев, 8.  Красимир Илиев, 10. Ахмед Осман, 11. Октай Юсеин, 20.  Джунейт Яшар, 33. Атанас Ташолов, 87. Аърън Чимуанга, 98. Венцислав Богданов